Lalki szmacianki

Moje Lalki szmacianki mają swój niepowtarzalny charakter. Są małymi istotkami żyjącymi w wyobraźni dzieci. Do których można się przytulić. Uśmiechnąć, wypłakać. Które odgonią nocne potwory. To lalki, które zostaną z dziećmi do końca ich życia. Z którymi będą się utożsamiać. Których nie będą chciały oddać nikomu, które, kiedy dorosną zostaną w pudełku z pamiątkami z dzieciństwa, lub będą stać na komodzie jako najważniejsza rzecz w mieszkaniu, dorosłego już dziecka. Jak stara, grająca pozytywka będą przywoływać najpiękniejsze wspomnienia…

Dlatego staram się, aby były to lalki szmacianki wykonane z największą precyzją. Każda z nich ma w sobie kawałek mojej duszy, powstała z miłości.

Moje lalki to także efekt ciągłych poszukiwań,. Nigdy nie siadam na laurach, każda lalka to nowy projekt, który ma być coraz doskonalszy.

Lalki, które tworzę, są autorskie od samego początku. Najpierw domowymi sposobami farbuję bawełnę na cielisty kolor. Wykonuję projekt, wycinam szablon. Szyję ciałka, wypycham silikonowym puszkiem. Zszywam. Robię włosy, maluję twarz.

 

Projektuję ubranka, starannie dobierając materiały, zwracając uwagę na tkaninę, kolor, deseń. Szyję. Czasem lala jest ubrana tylko w sukieneczkę, a czasem ma całe wyposażenie, od bielizny, po kurteczkę, buciki, torebkę, kapelusz. Raz jest wzorową uczennicą, innym razem wdzięczną baletnicą , a innym razem słodką łobuziarą.

Tworzenie lalek daje mi ogromną satysfakcję. Dzięki nim mogę realizować się nie tylko jako artysta, ale jako technik, rękodzielnik, portrecistka…