Lalka Gabrysia

Lalka Gabrysia to prawie 100 centymetrowa lalka szmacianka, marionetka. Lalka powstała w kwietniu 2016 i od tego czasu towarzyszy mi podczas moich wyjazdów na wszelkie kiermasze, jarmarki, imprezy okolicznościowe. Wszędzie gdzie się pojawi robi wrażenie strojem, wymownymi oczkami, czerwonoognistymi włosami.

Lalka Gabrysia powstała w całości z materiałów, włosy są z włóczki akrylowej, buty ze skóry z prawdziwą podeszwą, twarz malowana farbami akrylowymi. Strój uszyłam sama. Gabrysia delikatnie  stylizowana jest na steam punk, który osobiście uwielbiam 😉 . Od pomysłu do realizacji minęło kilka tygodni. Pomysł dojrzewał, aż w końcu, korzystając z większej ilości wolnego czasu jaki mi się natrafił, wykonałam ukochaną lalkę marionetkę.  Całkowity czas konkretnej pracy nad Gabrysią to około tygodnia. Choć pewnie gdyby nie mój brak cierpliwości, dopracowywałabym Gabrysię do granic możliwości 😉 .

Gabrysia jest lalką marionetką, poruszaną za pomocą krzyżaka. Jestem totalną amatorką jeśli chodzi o sprawy techniczne związane z budową marionetki, ale wciąż eksperymentuję i się uczę. Mam nadzieję, że kiedyś zaowocuje to i będę mogła tworzyć w pełni profesjonalne lalki marionetki, może nawet do teatru? 🙂 Może nawet swojego? Któż to wie. Na tę chwilę Gabrysia jest numer 1 jeśli chodzi o moje lalki. No i rozpoczęła etap tworzenia lalek dużych, ponieważ w lipcu 2017 roku powstała także duża lalka marionetka stylizowana na Elsę , bohaterkę bajki Kraina Lodu. Być może przed końcem tego roku uda mi się wykonać jeszcze jej siostrę Anę. A na pewno powstanie Michal Jackson i wiele wiele innych postaci ze świata nam znanego .

Z Gabrysią odwiedziłam dzieciaki z Przedszkola Samorządowego w Bisztynku, byłam z nią na Festiwalu Cittaslow w Nowym Mieście Lubawskim, na Dniach Bartoszyc, na Dożynkach w Bisztynku…i na wielu innych imprezach.

 

 

One thought on “Lalka Gabrysia

Comments are closed.